اتصالات صنعتی

10 / 10
از 3 کاربر

در نگاه کلی اگر بخواهیم اتصالات صنعتی را تعریف کنیم به قسمتی از هر نوع لوله کشی گفته میشود که برای ایجاد تغییر در مسیر حرکت لوله ها به کار برده میشوند. با توجه به کارایی مورد انتظار از اتصالات ، انواع گوناگونی برای آنها متصور می باشدو این گوناگونی  وزن های متفاوتی را نیز در برخواهد داشت.

اتصالات صنعتی به صورت کلی در سه دسته ی ته جوش داده ، پیچی جوش داده ، پیچی خورده تقسیم بندی می شوند. از مواد گوناگونی برای ساخت اتصالات استفاده میشود که عمده ترین جنس های آن مربوط به انواع آهن و استیل می باشد ولی از سایر مواد مانند برنج ، مس ، سرب ، آلومینیوم و... نیز در ساخت اتصالات استفاده میشود.

اتصالاتی که بیشترین کاربرد را دارند عبارت است از :

مهره و ماسوره : مهره و ماسوره از جمله مهم ترین و کاربردی ترین اعضای خانواده اتصالات صنعتی هستند. مهره ماسوره ها به صورت کلی سه تکه هستند و طریقه کار آن هم به صورتی است که دو مهره به دو طرف لوله ای که مایل به اتصال آن هستیم میچسبند و مهره سوم در نفش رابط دو سر دیگر را به هم وصل میکند.

لوله مغزی : از جمله بخش های مورد نیاز در اتصالات لوله مغزی ها می باشند. به لوله هایی با کمتر از 30 سانتی متر طول و دو سر رزوه شده لوله مغزی گفته میشود. و تعویض آنها آسانتر از سایر بخش ها می باشد.

سه راهی : از جمله مهمترین بخش های اتصالات صنعتی می باشد و می توان به کمک آنها سیالات را به بخش های مختلف مد نظر منتقل نمود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :