اتصالات پنوماتیک

10 / 10
از 1 کاربر

اتصالات پنوماتیک مانند نوع هیدرولیک عمل میکنند با این تفاوت که در نوع هیدرولیک برای انتقال قدرت از مایعات استفاده میشود و در اتصالات پنوماتیک از گاز استفاده میشود. به صورت خاص از وای فشرده برای اتصالات پنوماتیک استفاده میشود ولی ممکن است با توجه به شرایط از نیتروژن یا سایر گاز ها نیز استفاده شود.

در اتصالات پنوماتیک هوا به وسیله ی یک کمپرسور درون یک دریافت کننده قرار میگیرد با توجه به اینکه در این سیستم حجم زیادی از هوای پیرامون ما که دارای ذرات گرد و غبار ، بخار آب و سایر مواد است در دریافت کننده ذخیره میشود می بایست در اتصالات پنوماتیکی از فیلتر و خشک کن هوا استفاده شود تا یک وای تمیز و خشک وارد دریافت کننده شود و به همین دلیل عمر استفاده از دستگاه افزایش یابد.

اتصالات پنوماتیک از نظر فشار در فشار های پایین تری نسبت به اتصلات هیدرولیکی کار میکنند اما از آنها با توجه به مزایای بسیاری که دارند در صنایع مختلف استفاده بیشتری نسبت به نوع هیدرولیکی میشود. اتصالات پنوماتیک قابلیت ساخت توسط مواد اولیه ای از جنس فولاد یا چدن را دارا می باشند و از همین رو قابلیت تحمل شرایط سخت تری را نیز خواهند داشت.

استفاده از اتصالات پنوماتیک در برابر موتور های الکتریکی دارای مزایای بسیاری است که از جمله مهم ترین آنها می توان به عدم ایجاد حرارت زیاد به دلیل استفاده از جریان هوا اشاره کرد. از دیگر مزایای اتصالات پنوماتیک می توان به در دسترس بودن هوا در همه جا ، انتقال آسان هوا ، فشرده کردن هوا در صورت نیاز و نگهداری آن برای مدت زمان طولانی ، مقاومت بالا در برابر حرارت ، هزینه راه اندازی کمتر و سرعت اشاره نمود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :