لوله

10 / 10
از 1 کاربر

امروزه از لوله استفاده زیادی میشود ، اگر بخواهیم به طور کلی به تیوب خالی که از آن به جهت انتقال محصولات و فشار استفاده می شود . محصولات قابل انتقال به وسیله ی لوله میتواند شامل سیالات ، گازفاضلاب ، پودر ها ، دانه های ریز و بسیاری از مواد دیگر شود. از لوله میتوان به عنوان قدیمی ترین روش انتقال سیالات نام برد. در ابتدای عمر که لوله به شکل امروزی در دسترس نبود انسان برای انتقال آب مورد نیاز خود از چوب بامبو استفاده مینموده است و پس از آن کنده های خشک و توخالی درختان به همین منظور مورد استفاده قرار میگرفتند.

رفته رفته با پیشرفت زندگی انسانی لوله های اولیه به وسیله ی سرب و برنز ساخته و مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه تقریبا از لوله و تاسیسات لوله کشی در همه ی بخش های زندگی انسانی استفاده میشود و زندگی بدون استفاده از آن سخت خواهد شد. آب آشامیدنی مورد نیاز ما از تصفیه خانه به وسیله ی سیستم لوله کشی عظیمی به دست ما میرسد همچنین فاضلاب های مجتمع های مسکونی به وسیله ی سیستم لوله کشی جداگانه ای به تصفیه خانه منتقل میشود.

لوله ها از مواد مختلفی ساخته میشوند که اصلی ترین آنها استیل ، کروم ، آهن و برنج می باشد در برخی موارد برای بالاتربردن ویژگی های لوله ممکن است چندین ماده را با یکدیگر ترکیب نموده و لوله ای با ترکیبات خاص تولید نمایند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :